Magické večerní dobrodružství na Stezce – kouzelná lesní zvířata

Stezka korunami stromů Krkonoše s radostí zve na jedinečnou večerní podívanou – magické dobrodružství uprostřed překrásné přírody. V průběhu jarních prázdnin, od 3. února do 17. března, se návštěvníci Krkonoš mohou poprvé těšit na trasu osvětlenou po celé délce stezky. Zcela výjimečnou atmosféru jí při této příležitosti dodají osvětlené 3D a 2D modely lesních zvířat v nadživotní velikosti. 

ZE SJEZDOVKY NA STEZKU

Pokud se o jarních prázdninách chystáte na lyže do Krkonoš, můžete si svou dovolenou zpestřit právě návštěvou Stezky. Příjemná procházka po osvětlené trase, horký nápoj či večeře v restauraci V korunách je ideálním zakončením dne stráveného na svahu. Sázka na kvalitu, čerstvost a regionální potraviny v místní kuchyni se vyplácí a hosté odcházejí spokojení.

PRODLOUŽENÁ OTEVÍRACÍ DOBA

K procházce stezkou můžete v tomto nevšedním období využít prodlouženou otevírací dobu, která vám umožní ponořit se do kouzelné večerní atmosféry. Poslední vstup bude možný v 19.30, aby měl každý dostatek času vychutnat si magickou cestu korunami stromů. Provozní doba stezky, restaurace V korunách i obchodu se suvenýry je prodloužena do 20.30. Vstupenky budou k zakoupení na pokladně či e-shopu stezky i na e-shopu SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC, kde vyjde vstup o 10% výhodněji.

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY

Pro ty, kdo vyhledávají nejen vizuální zážitky, ale i zajímavé informace, budou k dispozici komentované prohlídky. Zkušený průvodce ze Správy Krkonošského národního parku vás provede podmanivou lesní říší. Proniknete do tajemného lesního života, poznáte okolní stromy, rostliny i živočichy, a prozkoumáte tak les z jiné perspektivy. Speciální prohlídky jsou pro vás připraveny každou středu od 18.00 hodin, první již 7. února. Cena vstupného zůstává stejná.

Novinky na zimu: Více služeb za stejnou cenu, levnější dětské skipasy

Začátek zimní sezóny se blíží a my máme pro nedočkavce dobrou zprávu. Zahájili jsme online prodej skipasů. S předstihem je na skiresortcard.cz pořídíte nejlevněji. A na co se tuto zimu můžete těšit? 

  • SkiResort ČERNÁ HORA – PEC nabídne v zimě více služeb za stejnou cenu jako loni. Přibude večerní lyžování i bobovka v ceně 5 až 7-denních skipasů. Dětské skipasy budou proti loňsku levnější. 
  • Lépe, úsporně a rovněž i za méně mrazivého počasí, než dosud, se bude zasněžovat v Peci pod Sněžkou, kde přibude 29 nových sněžných děl. 
  • Černohorská sáňkařská cesta bude nově delší, s novým horním úsekem mimo křížení sjezdovek.
  • Pohodlnější nákup skipasů online a nové sKiosky pro rychlejší vyzvednutí skipasů kdykoliv.
  • Projekt stavby lanovky na Javoru v Peci blokuje stát, který odmítá dlouhodobý pronájem svých pozemků. 

Zimní novinky

Ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC se naplno rozběhly přípravy na zimní sezónu. Chystané novinky se týkají zasněžování, sáňkařské trasy i rozšíření služeb pro lyžaře. „Do Pece pod Sněžkou jsme koupili 29 nových sněžných děl, která jsou o 30 % energeticky úspornější a navíc díky nové technologii dokáží vyrábět sníh za teplejšího počasí než starší děla. Řádově jde o posun o 2 stupně Celsia, což při čekání na vhodné podmínky pro zasněžování může hrát obrovskou roli,“ říká výkonný ředitel SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC Jakub Janda. Novinka by měla přinést vyšší kvalitu vysněžení sjezdovek a tím i lepší lyžování.

Den Černé hory – 95. výročí lanové dopravy

Lanová doprava na Černou horu si letos připomíná 95 výročí. V roce 1928 šlo o první osobní kabinovou lanovku v Československu. Unikát si Černá hora drží dodnes. Vždyť jde o jedinou osmimístnou kabinkovou lanovku v Česku. SkiResort ČERNÁ HORA – PEC výročí oslaví v sobotu 9. září celodenním programem pro děti i dospělé na Černé hoře. Kabinková lanovka Černohorský Express bude navíc po celý víkend jezdit za zvýhodněnou cenu. 

Na sobotu 9. září jsou pro děti i dospělé připravené soutěže a aktivity u horní stanice kabinkové lanovky na Černé hoře. Nebude chybět tombola a soutěže, kde je možné vyhrát skipasy na lyžovačku pro celou rodinu a další ceny za 20 tisíc Kč.
„V Dětském parku Kabinka i v okolí horní stanice lanovky na Černé hoře bude pro děti připraveno 5 stanovišť, na kterých si vyzkouší různé aktivity a dozví se víc o tom, jak se lanovka v průběhu 95 let proměňovala. Zkrátka nepřijdou ani dospělí, kteří si budou moci zasoutěžit na horských elektrokolech Levit. Letos poprvé si tu každý také bude moct opéct vlastní trdelník na ohni, nebo namalovat perníček,“ říká víc k programu Zina Plchová, mluvčí SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC.

Program Dne Černé hora 9. září 2023

9:30 – 16:00
10:30 závod na lodičkách na retenční nádrží na Černé hoře pro děti i dospělé
12:00 přednáška Horské služby
13:00 závody ve šlapacích kárách pro děti v Dětském parku Kabinka
14:00 závod na horských elektrokolech Levit pro dospělé
14:30 slosování hracích karet a vyhlášení cen pro děti
15:00 vyhlášení tomboly pro dospělé

Kabinková lanovka Černohorský Express bude po celý víkend, tedy 9. a 10. září jezdit za zvýhodněnou cenu. Děti do 12 let sveze zdarma, ostatní zaplatí za jízdu pouze 95 Kč.

Jak se nyní lyžuje ve SkiResortu?

Ve SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC tímto víkendem končí provoz v areálech Černý Důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou. Dále se lyžuje na Černé hoře, v Peci pod Sněžkou a na Malé Úpě. Vyrazit dál můžete i na běžky, skialpy s průvodcem, večerní lyžování, nebo na Stezku korunami stromů.  

Na Černé hoře je kromě hlavních sjezdovek v provozu také dětská lokalita Sporty na vrcholu Černé hory.

Pro běžkaře jsou upravené tratě na vrcholu Černé hory a v okolí Světlé hory.

Lyžařský přejezd SkiTour z Černé hory do Pece pod Sněžkou je od pondělí 20. 3. mimo provoz. Lyžaři v Peci mohou využít jeden CITY bus (Horizont – Javor) a v několika časech i skibus z Velké Úpy do Pece pod Sněžkou a zpět.

V Peci pod Sněžkou panují stále skvělé podmínky. Dětská lokalita LIVE park Javor s pojízdným kobercem zůstává otevřená. Vyučuje zde lyžařská škola SkiResort Live.

I v Peci můžete ve středu, pátek a sobotu vyrazit na poslední večerní lyžování. Lyžuje se na sjezdovce Javor v čase 18:00 – 21:00. V pátek a v sobotu navíc tuhle večerní kratochvíli můžete spojit i s koncertem živé kapely, který probíhá na Bullbaru pod sjezdovkou.

Lyžuje se i na Malé Úpě. Aktuální informace k provozu najdete na jejich webu.

Skipasy doporučujeme koupit online, a to vždy se slevou oproti jejich nákupu na kamenných pokladnách.

Kdy končí lyžování v jednotlivých areálech a jak to bude s provozem lanovek dál?

Přesto, že lyžařské podmínky jsou zatím velmi dobré, je třeba myslet i na závěr sezón v konkrétních areálech SkiResortu.
S koncem jarních prázdnin se v neděli 19.3. odpoledne uzavřou areály Černý Důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou.
V areálech Černá hora a Pec pod Sněžkou se bude denně lyžovat nejméně do Velikonoc. 

V areálu na Černé hoře proběhne poslední večerní lyžování v sobotu 18.3., kdo si po tomto termínu bude chtít zajezdit večer, měl by zamířit do Pece pod Sněžkou, kde by večerko mělo probíhat ve vybraných dnech i dál. Vždy doporučujeme kouknout na aktuální informace na web skiresortu do sekce Webkamery.
V areálu Černá hora by se mělo naposledy lyžovat v pondělí 10.4. Kabinková lanovka bude v provozu i o víkendu 15. – 16.4. ale pouze pro pěší a výletníky.

V Peci pod Sněžkou se vždy lyžuje nejdéle a to díky skvělé poloze a nadmořské výšce. Předpokládáme, že nejinak tomu bude i letos. S provozem počítáme nejméně do Velikonoc, pokud to ale podmínky dovolí, mohlo by se v Peci lyžovat na 3 – 4 sjezdovkách denně třeba až do 16.4. Večerní lyžování v tomto areálu končí v sobotu 18.3.

Informace k závěru sezón v jednotlivých areálech berte jako orientační. Měnit se mohou s ohledem na počasí a zájem lyžařů.

Skibusy
Provoz převážné většiny skibusů končí v neděli 19.3.. Po tomto termínu by měl být v provozu pouze CITY linka spojující Hotel Horizont a Javor a případně linka, která propojí parkovací dům a sjezdovky. Aktuální informace vždy najdete na webu skiresort.cz v sekci Webkamery. Školní skupiny, které bydlí mimo Pec po tomto termínu se mohou na individuální skibusové dopravě domluvit, pokud kontaktují infolinku SkiResortu na 734 153 153.

Letní provoz lanovek 
Kabinková lanovka z Janských Lázní na Černou horu i sedačková lanovka Portášky se pro pěší a výletníky poprvé rozjedou na prodloužený víkend 29. 4. – 1. 5., následně pak znovu v termínu 6. – 8. 5..

Zatímco kabinkovou lanovku Černohorský Express čeká od 13. 5. již denní provoz, sedačková lanovka Portášky pojede jen o víkendech až do 17. 6. Od té doby pak také přejde do každodenního režimu.
Sedačkovou lanovku Hnědý vrch čeká na jaře oprava převodovky a tak přesný začátek jejího letního provozu nyní neumíme dát. Vše se bude odvíjet od rozsahu nutných oprav.